Следуваат студени денови и минусни температури

5 копии
9 копии
10 копии

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 168 | | | веќе видена

Охрид, 20. март 2023 (ИНПРЕС) – Иако последнава недела е зголемено за четири сантиметри, сепак и натаму нивото на Охридското Езеро е далеку од просекот за овој ...
сите 249 | | | веќе видена

„Колапсот“ на Credit Suisse беше кулминација на повеќегодишни скандали, загуби од повеќе милијарди долари, промени во менаџментот и стратегија која не успеа да ...
сите 231 | | | веќе видена

Првиот човек на Американскиот Еврејски конгрес Ендрју Бејкер на Комеморацијата во чест на 80 години од холокаустот на македонските Евреи му покажа на премиерот ...
сите 54 | | | веќе видена

Забрана на извозот на јајца ќе донесе санкции за државата, па затоа не се разгледува како опција, но за да се спечи скок на цените, министерот за економија ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 62 | | | веќе видена

Изет Меџити се покажува како политичка личност што не е лидер на политичка партија за која граѓаните од албанска националност имаат најпозитивно мислење, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Борбените авиони "MiG-29", кои Полска и Словачка наскоро ќе и ги пратат на Украина ќе бидат уништени, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следуваат студени денови и минусни температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: