Годината почна со многу убиства во семејствата. Зошто доаѓа до тоа?

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
| | веќе видена | слични

Во Вишото јавно обвинителство во Панчево вчера биле сослушани татко и син од село крај Панчево, Србија кои се обвинети за силување на девојче.Обвинителството ...
| | веќе видена | слични

Човек (42) и неговиот син (22) од околината на Панчево, се осомничени дека пред една недела наводно купиле невеста (18), а потоа и двајцата ја силувале и ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и тригодишниот М.П. од селото Трешњевица кај Параќин е уапсен под сомнение дека ја убил партнерката на својот татко, а потоа се обидел да го убие и ...
| | веќе видена | слични

Во селото Трешњевица кај Параќин дошло до обид за убиство кога осомничените брат и сестра Марко П. и Милица П. по расправија во семејниот дом го нападнале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатима З.(39) била на распит во Вишото јавно обвинителство поради сомнение дека ноќта меѓу 2 и 3 февруари брутално го убила Драган В.(70) во неговиот стан во ...
| | веќе видена | слични

Крај на драмата во Германија, серискиот убиец (31) од Србија е уапсен во вторникот, по три години бегство. Тој е осомничен за неколку убиства на старици во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инспекторите се сомневаат дека 31-годишен маж убил две жени на возраст од 77 и 89 години во јануари и декември.Државното обвинителство во Шваебиш Хол тргнува ...
| | веќе видена | слични

Избезумени родители од Германија ја барале својата исчезната 23-годишна ќерка, кога наишле на страшно откритие – нејзиниот паркиран автомобил со мртва жена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 250 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 425 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Македонија во никој случај не треба да прифати менување на својот Устав, барем не сега под овие услови кои денеска ни се сервираат. Тоа би било возможно да го ...
сите 361 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годината почна со многу убиства во семејствата. Зошто доаѓа до тоа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: