Зголемен ризик од рецесија во Германија

Хрватска е нерамномерно развиена и високо централизирана земја. Загреб економски доминира во останатиот дел од земјата и животниот стандард е највисок во тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На среден рок, најголем проблем за Бугарија е инфлацијата, долгорочно - демографијата. Тоа мислење го искажа претседателот на Бугарија, Румен Радев на форумот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Остварувањето на германската економија во четвртиот квартал од минатата година беше полошо од очекуваното, што е знак дека најголемата европска економија ...
| | веќе видена | слични

Индиската економија благо ќе забави во фискалната 2023/2024 година. поради забавувањето на активностите во светот, што најверојатно ќе му наштети на извозот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската надворешна трговија се врати на нивото на кое беше пред почетокот на војната во Украина, а санкциите кои Западот ги воведе кон Москва не го постигнаа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во својот најнов извештај за економската состојба во светот, Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека се очекува Велика Британија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен ризик од рецесија во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: