Стоилковски: Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДСМ


2 копии

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

СДС и ДУИ не само што молчат за познатите бегства од затвор, туку и кријат дека има ново бегство од Идризово. По она крваво сценарио пред две недели и наводно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Надлежните и функционерите кои ги раководат затворите се одговорни за скандалозните бегства од затворите кои се случуваат во низа. На Ковачевски око не му ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската партија велат после двете бегства од затворот во „Шутка“ во кој директор е Филип Андов, наречен Сокол, истиот треба да биде разрешен. Исто ...
| | веќе видена | слични

Само три дена траеше бегството на дилерот Ариф Алили од Кичево кој од отвореното одделение во затворот во Шутка и избега на затворската полиција. Полициските ...
| | веќе видена | слични

Суштината е што на Филип Андов - Сокол никој не му забележува на тоа дали води логор или не, туку што од затвор секој втор ден му бегаат криминалци Суштината е ...
| | веќе видена | слични

Во рок од еден месец јавноста дозна за три бегства од затвор. Последниот случај на бегство е повторно од затворот Шутка каде што директор е кадарот на СДС , ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 168 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 92 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: