Лихтештајн одлучи – забраната на казината не ја решава зависноста од игрите на среќа

Минатата недела привлече внимание веста дека 40.000 жители на малото Кнежевство Лихтештајн на 29 јануари ќе одлучуваат на референдум за иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата ќе нема ниту контрола, ниту ќе остварува буџетски приливи. Приходите од играње во диви играчници ќе завршуваат во приватни џебови, без да се плаќаат ...
| | веќе видена | слични

Владата со вчерашната одлука го отпочна процесот на затворање на игрите на среќа во Северна Македонија! Предложените измени на Законот за игри на среќа и ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 8. февруари 2023 (ИНПРЕС) – Владата го утврди Предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри. Ова ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ЕУ ЗНАМЕ ЗА НЕЕВРОПСКИ ПОЛИТИКИ ! Владата со вчерашната одлука го отпочна процесот на затворање на игрите на среќа во Северна Македонија! Предложените измени ...
| | веќе видена | слични

По повод предложените измени за Законот за игри на среќа и забавни игри, Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) денеска упати отворено писмо до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата, на вчера одржаната седница, го утврди и Предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри, предложен ...
| | веќе видена | слични

Владата, на денешната седница, го утврди и Предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри. Законот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организиран криминал, ова е насловот на новата објава на потпретседателот на Беса, Фатмир Лимани кој не престанува со објавување на како што вели тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лихтештајн одлучи – забраната на казината не ја решава зависноста од игрите на среќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: