(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле


Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Вујкото и поранешен тренер на Рафаел Надал, Тони Надал, проговори за кариерата на шпанскиот тенисер и неговото ривалство со српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос уште еднаш го нападна својот грчки ривал Стефанос Циципас за нивната расправија на Вимблдон во 2022, оценувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енцо Куако, француски тенисер по потекло од Маурициус, проговори за мечот со Новак Ѓоковиќ на неодамна завршениот Австралија опен.Тие двајца се сретнаа во ...
| | веќе видена | слични

Францускиот тенисер Енцо Куако , единствениот кој успеа да му одземе сет“на Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, жестоко се нафрли со изјавата за повредата на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот американски тенисер Џими Конорс зборувал за критичарите на Новак Ѓоковиќ. Конорс се осврнал на периодот кога многумина „удрија“ по српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и значително потопло преку ден и тоа поради продорот на топла воздушна ...
сите 205 | | | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
сите 246 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против П.Т.(35) од Валандово, поради постоење основано сомнение за ...
сите 350 | | | веќе видена

Борбени авиони на НАТО вторпат оваа недела пресретнаа руски воени авиони во близина на естонскиот воздушен простор, соопшти британското воено воздухопловство ...
сите 196 | | | веќе видена

На 18.03.2023 во периодот од 10.00 часот до 14.00 часот од страна на полициски службеници од ОКП-ОЕК при СВР Куманово во содејство со инспектори од Државниот ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вчера од Охрид повторно ги повика опозициските партии да делегираат свои луѓе во работна група за уставни измени во која што ќе ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: