Анѓушев: Од мај продажба на електрична енергија за извоз


Иако енергетската криза, преку недостигот на енергија и во исто време нејзините рекордни цени на пазарот, донекаде ја замолкна дебатата за трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Европејците сметаат дека американските субвенции за автомобили, чиста енергија и полупроводници се опасност за нивните економии Економската политика на Бајден ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Девет земји-членки на ЕУ, вклучително и Франција, ја повикаа Европската комисија да вклучи водород со ниска содржина на јаглерод, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Потребно е да ја поттикнеме енергетската транзиција на домаќинствата за да се намали енергетската сиромаштија. Мерките поврзани со преминот кон обновливи ...
| | веќе видена | слични

Европската унија подготви одговор од 250 милијарди евра на американската програма за масовни субвенции за домашно производство во областа на зелените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија ќе предложи мерки за да им помогне на европските индустрии да ги намалат емисиите на јаглерод диоксид и да конкурираат со стимулации што им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 249 | | | веќе видена

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 361 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Економската криза со која се соочуваме е различна од светската финансиска криза од 2008 година, потенцира професорот Синиша Наумоски. Тој вели дека ...
сите 142 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 157 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Од мај продажба на електрична енергија за извоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: