Лихтенштајн на референдум се изјасни против затворањето на игрите на среќа

5 копии

По повод предложените измени за Законот за игри на среќа и забавни игри, Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) денеска упати отворено писмо до ...
| | веќе видена | слични

„Владата со вчерашната одлука го отпочна процесот на затворање на игрите на среќа, со предложените измени на Законот за игри на среќа и забавни игри ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЕУ ЗНАМЕ ЗА НЕЕВРОПСКИ ПОЛИТИКИ ! Владата со вчерашната одлука го отпочна процесот на затворање на игрите на среќа во Македонија! Предложените измени на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Организиран криминал, ова е насловот на новата објава на потпретседателот на Беса, Фатмир Лимани кој не престанува со објавување на како што вели тој ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Беса, Фатмир Лимани , продолжува со објавување на, како што вели, „криминалите на ДУИ“. Тој вели дека зад „втората лотарија во Македонија“ ...
| | веќе видена | слични

Внукот на Али Ахмети, потпретседателот на Беса, Фармир Лимани во Фејсбук обраќање зборува за организираниот криминал со коцкарници во Македонија. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Во пост со наслов ,,ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ” внукот на Али Ахмети Фатмир Лимани зборува за можните врски меѓу ДУИ, СДСМ, Австрски компании, Груевски и советник на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Се наоѓаме во историски и многу важен момент за иднината на државата, почитувајќи и промовирајќи ги сите вредности на вистинската демократија, и сметаме дека е ...
сите 425 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 144 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лихтенштајн на референдум се изјасни против затворањето на игрите на среќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: