ЖИТЕЛИТЕ НА ЛИХТЕНШТАЈН ПРОТИВ ЗАТВОРАЊЕТО НА КАЗИНАТА Од 3 000 до 5 000 Грци дневно ги посетуваат казината во Гевгелија

6 копии

Минатата недела привлече внимание веста дека 40.000 жители на малото Кнежевство Лихтенштајн на 29 јануари ќе одлучуваат на референдум за иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Организиран криминал, ова е насловот на новата објава на потпретседателот на Беса, Фатмир Лимани кој не престанува со објавување на како што вели тој ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Беса, Фатмир Лимани , продолжува со објавување на, како што вели, „криминалите на ДУИ“. Тој вели дека зад „втората лотарија во Македонија“ ...
| | веќе видена | слични

Внукот на Али Ахмети, потпретседателот на Беса, Фармир Лимани во Фејсбук обраќање зборува за организираниот криминал со коцкарници во Македонија. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Во пост со наслов ,,ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ” внукот на Али Ахмети Фатмир Лимани зборува за можните врски меѓу ДУИ, СДСМ, Австрски компании, Груевски и советник на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин Клик на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите ...
сите 300 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 219 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 586 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЖИТЕЛИТЕ НА ЛИХТЕНШТАЈН ПРОТИВ ЗАТВОРАЊЕТО НА КАЗИНАТА Од 3 000 до 5 000 Грци дневно ги посетуваат казината во Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: