Шокантен потег на кралот Чарлс III

Британските таблоиди објавија дека пренцезата Јуџин (32) и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк (36) наскоро би можеле да се преселат во САД. Принцезата, инаку ...
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат сослушани во рамки на американскиот случај за клевета што го покрена полусестрата на Меган. Ова доаѓа откако судијата ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл наскоро ќе треба да се појават пред судија. Имено, полусестрата на Меган, Саманта Маркл, поднесе тужба за клевета против Меган. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцот Хари (38) неодамна објави книга, во која ги опиша деталите од својот приватен живот, како и односите со кралското семејство. Тој веќе некое време ја ...
| | веќе видена | слични

Целокупното богатство на британското кралско семејство е тешко да се измери поради непроѕирната природа на неговите финансии. Во 2015 година, анализа на ...
| | веќе видена | слични

Според британските медиуми, кралот Чарлс Трети побарал од надбискупот Џастин Велби да дејствува како посредник за да му дозволи на неговиот помлад син, принцот ...
| | веќе видена | слични

Во аукциската куќа „Дејвид Ли“ се продаваат 32 писма на покојната принцеза Дијана. Целата заработка оди на сметките на организациите кои таа ги поддржувала. ...
| | веќе видена | слични

Според британските медиуми, кралот Чарлс Трети, го замолил надбискупот Џастин Велби да биде посредник за да му дозволи на неговиот помлад син, принцот Хари, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 412 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Maкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра во одлична форма оваа сезона, а тоа го потврди и во настапите за Македонија – постигна гол против Фарски ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 214 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантен потег на кралот Чарлс III

Од:
До кого (е-маил):
Порака: