Кој ќе лапне бизнис со струја во индустриските зони?


Со првите минусни температури дојдоа и првите ненајавени влечења на струја годинава од европската енергетска мрежа.Министерот за економија Бектеши ги потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вкупната потрошувачка на електрична енергија на домаќинствата и малите потрошувачи (ЕВН Хоме) и дополнителните снабдувања кои ги врши АД ЕСМ преку ЕСМ ...
| | веќе видена | слични

 Министерот за економија Бектеши ги потврди информациите на директорот на МЕПСО, Муртезани, дека земјава повторно е опомената од Европа.. Според него, станува ...
| | веќе видена | слични

Енергетските капацитети се чини откажуваат во моментите кога се најпотребни. Скоро два месеца ТЕЦ Осломеј се вклучува и исклучува поради дефекти. Оваа ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ извести дека бил принуден да направи дебаланс и вонредно да повлкече електрична енергија од европската мрежа поради пад на температурите. Електрани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради наглиот и голем пад на температурата во неделата на 5 февруари во вечерните часови споредено со претходните денови драстично се зголеми вкупната ...
| | веќе видена | слични

Податоците кој трговец со струја или снабдувач повлекол одредени количини електрична енергија од европската мрежа може да се утврдат еднаш месечно или еднаш во ...
| | веќе видена | слични

Точни се информациите дека има влечење на електрична енергија од Европската енергетска асоцијација, но тоа во најголем дел е од снабдувачите за компаниите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 384 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 278 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го повтори барањето на Киев за помодерно оружје, посочувајќи дека некои елементи испорачани од западните земји, не ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе лапне бизнис со струја во индустриските зони?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: