Украинската влада им забрани на функционерите да одат на одмор во странство за време на руската инвазија

Украинската влада им забрани на своите високи функционери и пратеници, вклучително и жени, да одат на одмор во странство за време на руската инвазија, поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера им го одзеде државјанството на неколку поранешни влијателни политичари, како најнов потег за „прочистување“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володомир Зеленски им ги одзема државјанството на неколкумина поранешни влијателни политичари во последниот чекор од наводното „чистење ...
| | веќе видена | слични

Ихор Коломојски е еден од најбогатите луѓе во Украина, ако не и најбогат.Поседува голем број компании, фабрики, меѓу кои и неколку многу влијателни ТВ канали. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Поранешниот украински министер за внатрешни работи Арсен Аваков изјави дека припадници на службата за безбедност денеска извршиле претрес во неговиот дом како ...
| | веќе видена | слични

Хеликоптер „Ербас“ се урна на 18 јануари, при што загинаа 14 лица, меѓу кои и министерот за внатрешни работи Денис Монастирски и други високи функционери во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за внатрешни работи на Украина, Арсен Аваков, објави дека членови на службата за безбедност денеска извршиле претрес во неговата куќа во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 250 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 416 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија има технички квалитет, а индивидуалниот е неверојатен, оти еден на еден се одлични. Одбраната не им е најсилната страна, а и играта без топка треба ...
сите 111 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 406 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 201 | | | веќе видена

Пишува: Свето Тоевски Вџашува со колкава леснотија и со колкава дрскост разноразни емисари, комесари, европски државници, специјални пратеници за Балканот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинската влада им забрани на функционерите да одат на одмор во странство за време на руската инвазија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: