И покрај сите отстапки кои ги направивме, Ковачевски тврди дека Уставните измени биле последна тешка одлука на патот кон ЕУ


Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во „Само вистина“ на телевизија Канал 5, аналитичарот Алберт Муслиу, вели дека Алтернатива, која ние сметаме дека губи со влегувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Демократски сојуз и пратеник во Собранието на Република Македонија, Павле Трајанов, изрази сомнеж дека актуелната владина коалиција ќе ги дочека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
| | веќе видена | слични

-Работната група која едногласно ја формиравме на Извршниот одбор на СДСМ работи на подготовка на можност за влез на нов партнер во Владата, рече Ковачевски и ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд, кој беше дел од партијата Алтернатива најави дека утре ќе се сретне со граѓаните и структурите на првата изборна едница, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Бранко Героски смета дека преговарачката рамка од францускиот предлог кој го потпиша владата на СДСМ и ДУИ и внесувањето на Бугарите во македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 138 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 308 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 153 | | | веќе видена

Замрзнувањето на цените не е пазарна мерка, а ако Владата сака да интервенира за да го заштити населението, треба да ги активира стоковните резерви кои секогаш ...
сите 211 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај сите отстапки кои ги направивме, Ковачевски тврди дека Уставните измени биле последна тешка одлука на патот кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: