Мицкоски во пресрет на Св. Атанасиј: Нека е за многу години и ова да биде почеток на заедничка иднина за секој човек на Македонија


Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Анализа на јавниот и државниот долг! Во периодот од 1ви јануари 2018 година до 31ви декември 2022 година, за пет години владата на СДСМ го зголеми јавниот долг ...
| | веќе видена | слични

Вртоглаво порасна јавниот и државниот долг на Македонија во последните пет години. - За пет години владата на СДСМ го зголеми јавниот долг од 4.787 милијарди ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Два клучни параметри според кои се оценува растот на економијата се индустриското производство и преработувачката индустрија. Во четвртиот квартал македонското ...
| | веќе видена | слични

Македонија е убедливо на дното во регионот. Во четвртиот квартал индустриско производство и преработувачката индустрија се во длабока негатива, вели Христијан ...
| | веќе видена | слични

„ Ја опљачкаа , ја ограбија и ја поделија Македонија“ изјави кусо претседателот на ВМРО- Христијан Мицкоски , додека бројна партиска делегација се упатуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 160 | | | веќе видена

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
сите 216 | | | веќе видена

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јануари 2023 година, изнесува 33 943 денари, објави Државниот завод за статистика. Според податоците ...
сите 208 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 18.45 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.М.(26) од Скопје. Тој се ...
сите 412 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата, додека 2024-та, ќе биде година на економско закрепнување со позитивен економски тренд, изјави заменикот ...
сите 257 | | | веќе видена

Постапка за избор на фирма, која ќе ги печати свидетелствата – има, но дали учениците ќе ги добијат на време – нема конкретен одговор од министерот за ...
сите 178 | | | веќе видена

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во пресрет на Св. Атанасиј: Нека е за многу години и ова да биде почеток на заедничка иднина за секој човек на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: