Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема да се случат


Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во „Само вистина“ на телевизија Канал 5, аналитичарот Алберт Муслиу, вели дека Алтернатива, која ние сметаме дека губи со влегувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Демократски сојуз и пратеник во Собранието на Република Македонија, Павле Трајанов, изрази сомнеж дека актуелната владина коалиција ќе ги дочека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд, кој беше дел од партијата Алтернатива најави дека утре ќе се сретне со граѓаните и структурите на првата изборна едница, со ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Бранко Героски смета дека преговарачката рамка од францускиот предлог кој го потпиша владата на СДСМ и ДУИ и внесувањето на Бугарите во македонскиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди ...
| | веќе видена | слични

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, подготвени сме и да раководиме со институции Александра Спасеска 03.02.2023 / 08:10 Македонија Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема да се случат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: