Спасовски и Демерџиев тврдат дека нема да дозволат инциденти на 4 февруари

Полициски патроли го чуваат влезот на црквата св. Спас. Уште од денеска МВР ги засили безбедносните мерки по најавите за блокади на 4 мај кога се чествува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Многу внимателно го следиме развојот на настаните поврзани со односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, соопшти Европската комисија , пренесува ат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дрскоста на бугаромразите во Скопје навистина нема крај и навистина е потсмев. Стотици бугарски граѓани со часови виселе на студ, стотици биле вратени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имавме извесно смирување после прифаќањето на европската преговарачка рамка. Минатото лето влеговме во скрининг процесот. За жал, роденденот на Гоце Делчев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се влошуваат односите со Бугарија. Роденденот на Гоце Делчев сосема непотребно беше искористен за кревање тензии од другата страна, изјави претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Другата страна, за жал, го искористи роденденот на Гоце Делчев за кревање на тензиите, а ние го положивме испитот и покажавме како треба да се однесува ...
| | веќе видена | слични

Македонските Бугари не разбираат од самиот почеток, иако беа примени и од мене и од други државни авторитети, дека и според билатералниот договор со Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 157 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,60 % во однос на ...
сите 390 | | | веќе видена

Економскиот социјален совет денеска ја оддржа седмата седница, на која се отвори дискусија за неопходноста од склучување на нов Општ колективен договор и за ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор на мисијата на ОБСЕ на Косово, Вилијам Вокер не е задоволен од епилогот од преговорите во Охрид и големата победа на Србија на чело со ...
сите 748 | | | веќе видена

Изет Меџити кој ја претставува таканаречената „огнена група“ на ДУИ, денеска изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Борбени авиони на НАТО вторпат оваа недела пресретнаа руски воени авиони во близина на естонскиот воздушен простор, соопшти британското воено воздухопловство ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски и Демерџиев тврдат дека нема да дозволат инциденти на 4 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: