Кривична пријава против лице од Тетовско за вршење јавен превоз без лиценца

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

43-годишен професор од Тетово заработи кривична пријава поради физички напад врз ученик. „СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(43) од Тетово поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.А.(37) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“. ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава Б.М.(41) од село Непроштено, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Единицата за сериозен криминал и кривични дела против културното наследство при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на 06.02.2023 до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 157 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,60 % во однос на ...
сите 390 | | | веќе видена

Економскиот социјален совет денеска ја оддржа седмата седница, на која се отвори дискусија за неопходноста од склучување на нов Општ колективен договор и за ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор на мисијата на ОБСЕ на Косово, Вилијам Вокер не е задоволен од епилогот од преговорите во Охрид и големата победа на Србија на чело со ...
сите 748 | | | веќе видена

Изет Меџити кој ја претставува таканаречената „огнена група“ на ДУИ, денеска изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Борбени авиони на НАТО вторпат оваа недела пресретнаа руски воени авиони во близина на естонскиот воздушен простор, соопшти британското воено воздухопловство ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против лице од Тетовско за вршење јавен превоз без лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: