Македонски Бугари ќе се сретнат со Вархеи


2 копии

Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб од Охрид кој неодамна беше претепан и лекуван потоа во Софија од бугарските власти ќе добие стан за ...
| | веќе видена | слични

Јас очекував средбата да биде со мене, а не во Софија или Брисел. Таа порака ја упатувам постојано. Државјаните на Македонија без разлика на која етничка ...
| | веќе видена | слични

Тепаниот охриѓанец Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб од Охрид, кој Бугарија со авион го пренесе од Охрид во Софија на лекување, ужива статус на ...
| | веќе видена | слични

Претепаниот Македонец Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб од Охрид, кој Бугарија со авион го пренесе од Охрид во Софија на лекување, ужива статус ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанецот Христијан Пендиков останува во Бугарија. Тој таму ќе добие сместување, но и државјанство во најкус можен рок. Бугарскиот шеф на дипломатијата, ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Пендиков ќе добие бугарско државјанство, соопшти денеска бугарскиот министер за надворешни работи Николај Милков. Рече дека министерството за ...
| | веќе видена | слични

Ова на прес-конференција го соопшти в.д. Министерот за надворешни работи Николај Милков, според кого, МНР му доделило и дневници, со што тој и неговата мајка ...
| | веќе видена | слични

Тепаниот Пендиков ќе добие живеалиште во Бугарија и бугарско државјанство Филип Здравески 07.02.2023 / 14:28 Македонија Техничкиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Се наоѓаме во историски и многу важен момент за иднината на државата, почитувајќи и промовирајќи ги сите вредности на вистинската демократија, и сметаме дека е ...
сите 425 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 144 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Кремљ ја отфрли можноста за запирање на офанзивата против Украина и покрај повикот на нејзиниот главен сојузник, белорускиот претседател Александар Лукашенко. ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски Бугари ќе се сретнат со Вархеи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: