Во Никуштак запалено БМВ


Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На 05.02.2023 околу 21.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од улиците „Иво Лола Рибар“ и „Пиринска Македонија“ се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Работник од „Комунална хихиена“ кој стоел на металната конструкција на камионот бил згмечен, кога возилото враќајќи се наназад удрило во бетонски ѕид од куќа ...
| | веќе видена | слични

Вечерта на 5 февруари во Куманово се случи сообраќајна незгода помеѓу автомобил управуван од млад возач и полициско возило. Дека автомобилот од типот „Туран“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца полицајци, во службено возило, на кое не му работи левиот фар, се „директна мета“ на автомобил кој со голема брзина се движи по улицата Иво Лола Рибар ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово во судир на полициско возило „шевролет спарк“ и „фолксваген туран“ од Матејче во болница завршија и двајцата полицајци и возачот на „туранот“ и ...
| | веќе видена | слични

Двајца полициски службеници и тројца кумановци се повредени во сообраќајна несреќа што е случи вчера пред 22 часот на „Нагорички сокак“ во Куманово, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Никуштак запалено БМВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: