Дел од вработените во Железница 10 дена без греење

5 копии

Процесот на исплата на платите на вработените во јавниот сектор е регулиран и се спроведува врз основа на Законот за буџети и Законот за извршување на буџети, ...
| | веќе видена | слични

Владата да биде претпазлива како ќе го скрои Законот за плати, сугерираат дел од експертите. По идејата на Владата примањата на вработените во јавната ...
| | веќе видена | слични

Оставка е првата работа што треба да ја направи министерот за финансии Фатмир Бесими наместо да носи одлуки со кои ја покажува неспособноста за раководење со ...
| | веќе видена | слични

Тоа е процес кој Министерството за финансии, го спроведува преку секторот буџет и секторот трезор,  кои постапуваат согласно предвиденото во усвоениот Буџет и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ќе се изготват измени на Законот за буџети со кои конкретно ќе се дефинира на кои вработени во Министерството за финансии ќе им се зголемат платите, најави ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими негира дека тој или некој во министерството им се заканувал на незаадоволните вработени откако тој самиот ја повлече ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бесими се огласи за неговата одлука која ја дфонесе, а потоа ја повлече, да се зголемат платите во неговиот ресор за 30 отсто. „Интенцијата да се ...
| | веќе видена | слични

Интенцијата да се зголемат платите на вработените во Министерството за финансии беше моја и инцијатива на раководството во институцијата и на таа интенција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими, спротивно на сите норми, не ја одобрил платата на вработените во Кабинетот на претседателот, вклучително и самиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од вработените во Железница 10 дена без греење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: