Над 60 отсто од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн


Huawei, водечкиот светски производител на паметни уреди за носење, го претстави Smartwatch Market Insight Report - извештај заснован на интерно истражување и ...
| | веќе видена | слични

Основачот на кинеската компанија се пофали дека новиот водечки телефон има екран со најдобро осветлување меѓу моделите со Android. Добивај вести на вибер Кога ...
| | веќе видена | слични

Во морето од понуди на нови телефони, често доаѓа до забуна кој да се избере меѓу нив. Но, анализата ја решава оваа дилема. Добивај вести на вибер Најновите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

„Економските последици врз државите од ЦЕИ регионот предизвикани од војната во Украина“ беше тема на конференцијата на економскиот комитет на Парламентарната ...
сите 236 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 60 отсто од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: