Извршител заплени повеќе од 6 милиони евра од Министерството за финансии

Извршителската канцеларија на Снежана Андреевска во седум трансакции на 9 јануари годинава наплатила 376.886.131 денари од Министерството за финансии. Овие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставниот суд под раководство на Добрила Кацарска повторно се стави во служба на привилегиите на естаблишментот, реагира Левица откако Уставниот суд одлучи да ...
| | веќе видена | слични

Левица: Патарините како незаконски надоместок за пратениците под закрила на Уставниот суд Филип Здравески 06.02.2023 / 20:57 Македонија Уставниот суд под ...
| | веќе видена | слични

Речиси 12 години, трае „битката“ на Стопанската комора на Македонија да се интервенира во Законот за извршување, за да можат компаниите да ги наплатат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставниот суд го оформи предметот У.бр.11/2023 по барање на подносителката Душица Мрѓа, која наведува дека со две пресуди на Основниот граѓански суд и ...
| | веќе видена | слични

Одделот за граѓански дела на Врховниот суд на Република Северна Македонија, врз основа на член 68 од Судскиот деловник („Службен весник на РМ“ бр. 66/2013 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врз основа на член 25 став 6 од Деловникот на Уставниот суд на Република Северна Македонија („Службен весник на Република Македонија“ бр.70/1992 и „Службен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изминатата 2022 година е најуспешната година на европските интеграции во историјата на нашата земја и е клучна пресвртница во нашите односи со ЕУ. Во тековната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршител заплени повеќе од 6 милиони евра од Министерството за финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: