Македонски Бугари во Брисел на средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји


Претставници на македонските Бугари оваа недела ќе остварат средба со Комесарот за проширување и добрососедство на Европската унија, Оливер Вархеји, јавува ...
| | веќе видена | слични

Напразни се апелите на македонската страна за деескалација на состојбата, Бугарија и натаму ќе користи разни ситуации во обид да ги наметне своите цели во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска преку видео-конференциска врска остварил разговор со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел. Тој меѓу другото ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Кристијан Пендиков ќе добие бугарско државјанство, соопшти денеска бугарскиот министер за надворешни работи Николај Милков. Тој рече дека министерството за ...
| | веќе видена | слични

Претепаниот Македонец Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб од Охрид, кој Бугарија со авион го пренесе од Охрид во Софија на лекување, ужива статус ...
| | веќе видена | слични

Пендиков останува во Бугарија – од болница оди во стан обезбеден од бугарското МНРХристијан Пендиков ќе биде сместен во стан што ќе му го обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор и поанешен полициски функционер Стефан Буџакоски смета дека Јавното обвинителство треба да побара приворениот за случајот на тепањето ...
| | веќе видена | слични

Јас очекував средбата да биде со мене, а не во Софија или Брисел. Таа порака ја упатувам постојано. Државјаните на Македонија без разлика на која етничка ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Николај Милков изјави дека Скопје ги поткопува обидите за унапредување на односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 300 | | | веќе видена

Најголемата германска банка Дојче банк загуби дури 15 отсто од вредноста по големиот пад на цените на акциите на берзите, што дополнително ја разниша довербата ...
сите 140 | | | веќе видена

Денес во Сараево, зелените партии од регионот на Западен Балкан потпишааа Декларација за заедничка соработка. Оваа иницијатива, велат од ДОМ, започна пред една ...
сите 109 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 151 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерката за Европа и надворешни работи на Република Албанија, Ољта Џачка утре ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија, при што ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски Бугари во Брисел на средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: