Хрватска: Пациентка со нож нападнала психијатарка

Пејачката пред неколку месеци беше приведена на аеродромот во Германија. Тогаш, како што пишува медиумите, била уапсена на аеродром од финансиската инспекција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Теа Таировиќ е фотографирана во Шведска со лисици на рацете покрај полицаец, пренесе српски „Телеграф“ . Не е познато зошто рацете и биле врзани со лисици, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украинскo беспилотно летало ...
сите 169 | | | веќе видена

Пред почетокот на посетата на кинескиот претседател на Москва се огласи и рускиот претседател Путин, кој рече дека Русија е подготвена да најде „политичко и ...
сите 121 | | | веќе видена

За СДСМ, напредокот на државата, граѓаните и нивниот животен стандард секогаш се на прво место. СДСМ и во време на кризи, покажа што значи вистинска грижа за ...
сите 260 | | | веќе видена

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
сите 217 | | | веќе видена

Потпретседателот на ДУИ Изет Меџити вели дека е изненаден од пораките на партискиот лидер Али Ахмети од синоќешниот митинг во Чаир. Првиот вицепремиер Артан ...
сите 241 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин можеби нема наскоро да ја види внатрешноста на ќелијата во Хаг, но налогот за негово апсење поради обвиненијата за воени ...
сите 234 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата, додека 2024-та, ќе биде година на економско закрепнување со позитивен економски тренд, изјави заменикот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска: Пациентка со нож нападнала психијатарка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: