Ковачевски: Нема да дозволиме никој да ја загрози нашата европска иднина

Зајакнувањето и унапредувањето на македонскиот јазик и македонскиот идентитет зависат од нас самите. Не смееме да дозволиме овие наши темели да се напаѓаат ...
| | веќе видена | слични

H Пишува: НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Значи можело, помалку или повеќе, упристоено да се чествува роденденот/смртта/годишнината на Гоце Делчев во Скопје. Не се потепавме, ...
| | веќе видена | слични

Две министерства, неколку заменички позиции, заедно со повеќе директорски места е сосема извесно дека ќе добие Алијанса на Албанците ако донесе конечна одлука ...
| | веќе видена | слични

Според универзитетските професори по право, принципот на општествено-политичка поставеност на институциите во Македонија функционира според идејата за некаква ...
| | веќе видена | слични

Алдо КЛИМАН Македонија е заложник на две оpасни атипични мафии со кодни имиња ЗЗ и АА, и со официјално регистрирани мафијашки фирми – СДСМ и ДУИ. Текстот што ...
| | веќе видена | слични

(петти дел – заклучок) Како до алтернативна македонска надворешна политика? Иако замислив уште барем три продолженија на овој серијал, сепак, добив забелешки ...
| | веќе видена | слични

Немам дилема дека Европската Унија е најдобрата можност од оние понудените за иднината на земјата во која растев и во која живеам. Причините за тоа се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 182 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 809 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 239 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Нема да дозволиме никој да ја загрози нашата европска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: