Стоилковски: Таравари е смешен


8 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди ...
| | веќе видена | слични

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, подготвени сме и да раководиме со институции Александра Спасеска 03.02.2023 / 08:10 Македонија Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Го скршивме табуто дека ВМРО-ДПМНЕ, по 2016 година, може да соработува со некоја албанска партија. Во ноември или декември во 2020 година, „Конрад Аденауер“ нè ...
| | веќе видена | слични

Периодот во кој се наоѓаме како држава е малку поинаков од оној што беше пред февруари во 2022 година. Инвазијата на Русија во Украина смени многу работи, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

ЗАТВОРЕНИЦИ КОПАЛЕ ТУНЕЛ ЗА ДА ИЗБЕГААТ Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во ...
сите 183 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Секогаш кога меѓународната заедница има намера да затвори некој отворен проблем што може да ескалира наоѓа различни начини и приоди како да се решаваат ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Таравари е смешен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: