Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег


Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула, најавуваат од УХМР. Утре локално ќе има слаби врнежи од ...
| | веќе видена | слични
15 копии
12 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено, прогнозира УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Најладно беше на Попова Шапка -15 степени, каде исто така има наврнато и најмногу снег 61 сантиметар. Времето денеска е променливо облачно и многу студено. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 230 | | | веќе видена

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека во рок од 24 часа од прифаќањето на Анексот за спроведување на Договорот за нормализација на односите меѓу ...
сите 769 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 159 | | | веќе видена

Објавата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за потерница за Владимир Путин е историски значајна. На некој начин, тоа секогаш беше неизбежно: сепак ова е ...
сите 217 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски, вчеравечер на својот Фејсбук профил објави информацииза времето кои ги натажија граѓаните. Имено, како што пишува тој, зимата сѐ ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: