„Ова е војна на Русија и Украина, Германија дава помош, АМА АВИОНИ НЕ ДАВА“


Германскиот канцелар Олаф Шолц реагираше на дискусијата за испорака на борбени авиони за Украина, која Киев ја бара од средата, откако германската влада вети ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, одби да го потврди или негира тврдењето дека претседателот Владимир Путин ветил дека нема да го убие својот украински ...
| | веќе видена | слични

Алексеј Арестович – поранешен советник на претседателот на Украина, смета дека по завршувањето на борбените операции во Украина, можно е „сценариото со двете ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот израелски премиер обелодени дека САД и западните сојузници ги блокирале неговите обиди за мир во Украина. А тој се чинел можен и дофатлив, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников нема да биде сменет оваа недела и покрај големите шпекулации што сугерираат поинаку, изјави во понеделникот ...
| | веќе видена | слични

Германската влада и канцеларот Олаф Шолц попуштија пред долготрајниот притисок на одредени сојузници на НАТО во однос на испораката на современи тенкови ...
| | веќе видена | слични

Украинските власти испратија во понеделникот двосмислени пораки во врска со судбината на министерот за одбрана Олексиј Резников за кого во неделата беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет откри за израелските медиуми дека рускиот претседател Владимир Путин му рекол дека нема да го убие украинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ова е војна на Русија и Украина, Германија дава помош, АМА АВИОНИ НЕ ДАВА“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: