Милков: Засега Пендиков останува во Софија оти не е безбедно да се врати во Македонија

Прашањето за почитување на правата на луѓето со бугарска самосвест, како и на бугарските граѓани кои живеат во Република Северна Македонија е политичко ...
| | веќе видена | слични

Многу внимателно го следиме развојот на настаните поврзани со односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, соопшти Европската комисија , пренесува ат ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанецот Христијан Пендиков ќе биде сместен во станови што ќе му ги обезбеди Министерството за надворешни работ на Бугарија , соопшти за техничкиот министер ...
| | веќе видена | слични

САД го поздравија мирното и достојно чествување на 151-годишнината од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев. Ова го соопштиле од американскиот Стејт ...
| | веќе видена | слични

Како и напорите на македонските и бугарските лидери за деескалација на меѓусебната реторика. На прашање испратено од Македонската информативна агенција, дали ...
| | веќе видена | слични
9 копии

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на Бугарија и на Северна Македонија за деескалција на реториката и за тоа што охрабрија достојно чествување во Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија никогаш не била закана за националната безбедност на Република Северна Македонија, изјавил бугарскиот премиер Галаб Донев на брифинг со новинарите за ...
| | веќе видена | слични

Бугарија веќе нема да толерира насилство од РСМ, изјавил претседателот Румен Радев, кој го прими тепаниот Христијан Пендиков, секретар на бугарскиот клуб „Цар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 291 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 93 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен ...
сите 220 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милков: Засега Пендиков останува во Софија оти не е безбедно да се врати во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: