Индијци работат во Србија, ги прашавме дали би работеле во Македонија?


Индијци веќе работат во Србија, а дел од индиските граѓани ги контактираат своите сонародници за да прашаат дали и тие би можеле да најдат некаква работа кај ...
| | веќе видена | слични

Голем е бројот на македонски граѓани кои живеат во Европа и светот, каде заминале во потрага по подобра работа и посигурна иднина. Но, повеќето можат да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преку специјализирани веб-страници за инвестиции во странство Македонија се посочува како поволна даночна средина, а како главен бенефит од македонскиот пасош ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните од регионот и неевропските земји да може слободно да купуваат недвижен имот во земјава е дел од иницијативата што македонските агенции ќе се обидат ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани купуваат мали монтажни куќи со површина од 20, 30 или 40 квадрати. Дел од нив ги користат како викендички, а некои и за постојано живеење. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со оглед на тоа што војната против Украина се уште трае и се преправа дека трае подолго од очекуваното, се поставува прашањето дали е можно решение во ...
сите 20 | | | веќе видена

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
сите 470 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 181 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 140 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 198 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индијци работат во Србија, ги прашавме дали би работеле во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: