Утре средба меѓу Спасовски и Демерџиев, но без изјава за медиуми


11 копии
2 копии

Да беше жив Георги Николов Делчев денеска, вчера немаше да го пуштат да влезе во Република Македонија, затоа што е Бугарин, е нова провокативна изјава од ...
| | веќе видена | слични

„Се наоѓаме во вештачка криза, испровоцирана од официјална Софија, заради која се остваруваат инцидентите во изминатиов период.’ – вели аналитичарот Иво ...
| | веќе видена | слични

 Во изјавата за бугарските медиуми, Демерџиев кажа дека денеска го исполнил ветувањето и испратил генератори за трите гранични премини, но освен техничките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија треба да разбере дека патот кон Европа и добрите меѓусоседски односи минува преку дејствија, а не преку зборови, порача бугарскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџиев во изјава за бугарските медиуми побара средба со неговиот македонски колега, Оливер ...
| | веќе видена | слични

Неприфатливо е однесувањето на властите во Република Северна Македонија кон бугарските граѓани на денешниот 4 февруари, кога се одбележуваат 151 година од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 232 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 125 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре средба меѓу Спасовски и Демерџиев, но без изјава за медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: