Шолц: Украина нема да биде снабдена со борбените авиони што ги бара


7 копии

Украина нема да користи оружје со голем дострел, ветено од САД, за да гаѓа на руска територија, туку ќе го употребува само против руските единици на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството наведе на Телеграм дека Киев има намера да крене во воздух три медицински установи, а потоа „да ја обвини Русија за насочен напад врз цивилни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека рускиот претседател Владимир Путин не му се заканувал на него ниту на Германија во нивните телефонски разговори, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот Меѓуресорски штаб за координација за хуманитарен одговор ја обвини во неделата Украина дека повторно планира да исценира разнесување на станбени згради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вооружувањето на Украина за да може да се одбрани од Русија е најбрзиот пат до постигнување на мирот, порача британскиот министер за надворешни работи Џејмс ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар, Олаф Шолц изјави дека постои договор со претседателот на Украина, Володимир Зеленски, оружјето што го испорачува Западот да се користи ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц рече дека Зеленски се согласил дека оружјето доставено од Запад нема да се користи за напад на руска територија.„Постои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 126 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 253 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц: Украина нема да биде снабдена со борбените авиони што ги бара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: