Преговорите со Алијанса за албанците за влез во Владата се при крај - Останува само што ќе одлучи Алтернатива


Преговорите меѓу Таравари и Ковачевски за влез на Алијанса во Владата влегуваат во завршна фаза, откриваат високи извори од Владата, но и од партијата на ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното интервју во „Топ тема“ на Телма ТВ, генерален директор на МЕПСО и портпаролот на Алтернатива, Орхан Муртезани, изјави сè додека нема завршница ...
| | веќе видена | слични

Преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за Албанците сеуште течат, и нема најава кога премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, треба да ја одржат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимовите на СДСМ и Алијансата за Албанците (АА) ги привршуваат преговорите за проширување на владината коалиција. Од АА велат дека и денеска работните групи се ...
| | веќе видена | слични

Преговорите меѓу Владата и опозициската Алијанса за Албанците (АА) за влез во власта влегуваат во завршница. Ресорите здравство и правда веќе се договорени, а ...
| | веќе видена | слични

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Привршуваат преговорите за распределбата на ресорите помеѓу Владата и Алијансата за Албанците. Ова за „Макфакс“ го потврдува партискиот претседател Арбен ...
| | веќе видена | слични

„Министерството за здравство, со коешто во моментов раководи кадар на Алтернатива, како и Министерството за правда, со коешто раководи СДСМ, се минимумот, што ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство, со коешто во моментов раководи кадар на Алтернатива, како и Министерството за правда, со коешто раководи СДСМ, го претставуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 90 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Потребно е зголемување на платите на политичарите бидејќи се ниски, а тоа е важно прашање и во борбата против корупцијата и за привлекување поквалитетни кадри ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите со Алијанса за албанците за влез во Владата се при крај - Останува само што ќе одлучи Алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: