87 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

4 копии

Блокирани главни улици и забрана за движење на автобуси, но и метеж и чекање, беа случај попладнево после завршувањето на работното време во центарот на ...
| | веќе видена | слични

- Неприспособената брзина според условите на патот, односно пребрзото возење и во јануари годинава била најчестата причина за случените сообраќајни несреќи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Одделот за аналитика бележи 22 несреќи како резулат на неприлагодена брзина, а 18 возила излетале од коловозна лента. -Покрај пребрзото возење, значителен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 182 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 809 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 239 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

87 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: