Пиоли: Наше Скудето сега е место во Лигата на шампионите


Легендарниот тренер на Милан, Ариго Саки беше исклучително критичен кон „росонерите“ после поразот во градското дерби од Милан. Милан влезе во голема криза и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан одигра уште еден лош натпревар кој овојпат му донесе пораз од дербито со Интер од 1-0. „Росонерите“ играат катастрофално во 2023 година, па тренерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Миланското „Дерби дела Мадонина“ кое се одигра во рамките на 21 коло во италијанската Серија А му припадна на Интер. Играчите на Симоне Инѕаги со голот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Интер доби уште една битка со градскиот ривал Милан, овојпат во Серија А каде славеше во дербито со 1-0. „Нероаѕурите“ беа подобар, поконкретен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 103 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 319 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 240 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 95 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиоли: Наше Скудето сега е место во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: