Николоски: Власта да ги испита наводите дека странски агентури се вмешани во провокациите кон Македонија и да се истражи финансирањето на Бугарските клубови


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

СДС потпиша договор за добрососедство, а односитe со Бугарија никогаш не биле полоши. За СДС е успех што успеале да организираат настан, кој со децении се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски и високото раководство на партијата, членови и симпатизери од седиштето на партијата се упатија кон црквата Свети ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски го девалвираше и Советот за безбедност, една сериозна изјава нема човекот кој ја има функцијата претседател на државата. Пендаровски и Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара властите да соопштат кои се тие странски агентури кои шират антимакедонска пропаганда во Македонија. „Недозволиво е Пендаровски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 274 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 72 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Власта да ги испита наводите дека странски агентури се вмешани во провокациите кон Македонија и да се истражи финансирањето на Бугарските клубови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: