Џамбаски го нападна Спасовски: Нападот врз Пендиков не е „инцидент“ туку обид за убиство од омраза


Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со исклучително добро реализираниот оперативен план за одржување на безбедноста при чествувањето на денот на раѓањето на Гоце Делчев, македонската полиција се ...
| | веќе видена | слични

Почитувани колеги и колешки, полициски службеници! Во име на раководството и на бројното членство на МПС упатуваме честитки до сите припадници на полицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни честитки и пофалби до МВР и македонската полиција на социјалните мрежи од страна на новинари и граѓани за вчерашното одбележување на 151 година од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро ...
| | веќе видена | слични

Македонската полиција нема да дозволи понижување на македонскиот народ, пишува во соопштението до јавноста од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични

Од Македонскиот полициски синдикат, се јавија со соопштение. „Во име на раководството и на бројното членство на МПС упатуваме честитки до сите припадници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски упати честитки до сите организациони единици за добро реализираниот оперативен план во делот на одржување на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски им оддаде признание и честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 232 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 125 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џамбаски го нападна Спасовски: Нападот врз Пендиков не е „инцидент“ туку обид за убиство од омраза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: