Таравари не сака „министерство за бурек“, најавува избори ако АА не влезе во Влада


Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска изјави дека владејачкото мнозинство во Собранието во моментов само себе се блокира ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд, кој беше дел од партијата Алтернатива најави дека утре ќе се сретне со граѓаните и структурите на првата изборна едница, со ...
| | веќе видена | слични

„Јас не видов зголемување на мнозинството од почетокот на годината. Парламентот не може да собере 61 пратеник за утврдување на дневен ред и почнување на ...
| | веќе видена | слични

-Зголемување на мнозинство од почетокот на годината јас не видов. Парламентот не може да собере 61 пратеник за утврдување на дневен ред и почнување на одредена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди ...
| | веќе видена | слични

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, подготвени сме и да раководиме со институции Александра Спасеска 03.02.2023 / 08:10 Македонија Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари не сака „министерство за бурек“, најавува избори ако АА не влезе во Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: