Санкционирани 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола, еден од нив со 2,61 промили алкохол

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот пазарен инспекторат спроведува инспекциски надзори над примена на законите и прописите кои го опфаќаат работењето на правните и физичките лица, но и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот пазарен инспекторат минатиот месец спровел повеќе од 1500 надзори на цела територија на Македонија при што констатирани се прекршоци од страна на ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат минатиот месец спровел повеќе од 1.500 надзори на цела територија на Македонија при што за констатираните прекршоци на субјекти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во јануари пазарните инспектори извршиле повеќе од 1.500 надзори на цела територија на Македонија, а по спроведените надзори издадени се прекршочни платни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на територијата на земјава е спроведена акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ...
| | веќе видена | слични

Денеска (03.02.2023) во периодот од 12.00 до 16.00 часот на територијата на целата држава спроведена е акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден (02.02.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање ...
| | веќе видена | слични

Ако за нешто најмногу казнува Државниот пазарен инспекторат, тоа е убедливо за непочитување на Законот за финансиска дисциплина во земјава. Ова значи дека и ...
| | веќе видена | слични

 Од нив 23 санкции се за возење без возачка дозвола, седум мерки поради возење за време на прекршочна санкција (забрана за управување со моторно возило)...  ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 239 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 141 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 238 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санкционирани 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола, еден од нив со 2,61 промили алкохол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: