Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ на 4 февруари цел ден ќе го чува гробот на Гоце Делчев


Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи при одлучувањето кому ќе му биде дозволен влез во државата за да оддаде почит на гробот на Гоце Делчев, ќе се раководи од ...
| | веќе видена | слични

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот Макпрес дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
| | веќе видена | слични

МВР: За безбедноста на 4 февруари не се ангажирани припадници на бугарската полиција Александра Спасеска 03.02.2023 / 08:13 Македонија Министерството за ...
| | веќе видена | слични

„Фондација Македонија“ која се декларира како бугарска културна и образовна организација, поладнево од својот профил на Фејсбук упати повик до сите Бугари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 330 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ на 4 февруари цел ден ќе го чува гробот на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: