Ковачевски: МВР ќе направи проценка за евентуални гости од Бугарија


Професорот Драги Георгиев, претседател од македонската страна на мешовитата македонско-бугарска Комисија за Фактор ги коментираше денешните настани поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не добила најава дека делегација од Бугарија ќе присуствува утре на одбележувањето 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, соопшти премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ги анализираме сите информации и сите податоци со кои располагаат службите, а разменуваме и податоци со колегите од бугарското МВР. Постојат структури кои не ...
| | веќе видена | слични

Секој кој ќе помисли на кој било начин, со транспаренти или знамиња на туѓи држави, да ги навреди македонската држава и македонскиот народ, нема да може да го ...
| | веќе видена | слични

„Важно е кога ќе биде официјалниот дел да ги имаме пријавено делегациите. Само така може да воспоставиме ред и да превенираме активности, спротивни на тоа што ...
| | веќе видена | слични

„Никој не смее да го навредува македонскиот народ, граѓаните на Северна Македонија и државата. МВР е подготвено да забрани влез во државата на секој кој нема ...
| | веќе видена | слични

Според најавите, почит пред гробот на Гоце Делчев ќе оддадат претседателот Стево Пендаровски, владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, во ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку дена околу црквата Свети Спас во Скопје видливо е големот полициско обезбедување пред денешното одбележување на 151-годишнината од раѓањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинескиот претседател Си Џинпинг, по тридневната посета, вчераутро си замина со авион од Москва. Иако сѐ уште е рано за давање заклучоци за неговата посета, ...
сите 231 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) од 13.03 до 19.03.2023 година изврши над 650 инспекциски надзори на целата територија на државата при што наплати и издаде ...
сите 301 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 100 | | | веќе видена

Вчера на потпишувањето на грантот од ЕИБ, за изградба на пречистителната станица во Скопје, паднаа маските и сите лаги, кои беа упатени кон лидерот на ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 13 | | | веќе видена

На 23 март во 1940 година во селото Мрсна, кај Серез, Егејска Македонија, е роден Ристо Шишков, македонски драмски, филмски и телевизиски актер, еден од ...
сите 49 | | | веќе видена

Јавноста е преплавена со вести за финансиски проблеми во банките во САД и Европа, кои од друга страна го поттикнуваат порастот на цените на криптовалутите. ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Аналена Баербок, министерката за надворешни работи на Сојузна Република Германија, која престојува во ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: МВР ќе направи проценка за евентуални гости од Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: