СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО НА МЕГА-СКАНДАЛОТ: FTX лапнал милијарди долари и од министерство за финансии, даночната служба на САД, од елитата на Волстрит…

Време зa читање: 4 минути Институции и владини агенции од Соединетите Американски Држави, Јапонија и Швајцарија се меѓу доверителите на банкротираната крипто ...
| | веќе видена | слични

Банкротираната група крипто-компании околу берзата FTX имале 1,43 милијарди долари во готовина на крајот на минатата година, додека нејзиниот персонал се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Олимпискиот спринтер од Јамајка, Усеин Болт, бил шокиран кога открил дека недостасуваат 12 милиони долари од сметката што ја имал во ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот Усеин Болт се соочува со исчезнување на повеќе од 12,7 милиони долари од неговата сметка во инвестициска фирма од Јамајка. Осумкратниот олимписки ...
| | веќе видена | слични

Новите незапечатени стечајни документи открија илјадници доверители на кои FTX им должи пари откако некогаш моќната крипто берза пропадна во ноември. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО НА МЕГА-СКАНДАЛОТ: FTX лапнал милијарди долари и од министерство за финансии, даночната служба на САД, од елитата на Волстрит…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: