Сосема нормално: Внукот на Али Ахмети за дрогата ќе се брани од слобода

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано ...
| | веќе видена | слични

Дрога се продавала во продавница за миленици во Скопје. Полицијата извршила претрес во просториите на продавницата и нашла 85 таблети. На 3 февруари, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еве ти јади кокошки сега, се слуша на видеото кое е објавено на социјалните мрежи и поради кое реагираат од Анима мунди. На видеото е прикажано лице кое со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По објавеното видео на кое гледа тепање на куче, полицијата го пронашла човекот, со кого е извршен службен разговор и преземени се сите потребни активности. ...
| | веќе видена | слични

По објава на видео од Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ на кое жител од Радовиш физички малтретира куче со употреба на тврд предмет, од ...
| | веќе видена | слични

Еве ти јади кокошки сега, се слуша на виодеото на кое еден од нив од нив,со гумено црево безмилосно го удира по главата и телото додека кучето беспомошно квичи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 475 | | | веќе видена

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 132 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 201 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сосема нормално: Внукот на Али Ахмети за дрогата ќе се брани од слобода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: