Ново истражување на Visa: Македонците месечно трошат 900 денари на дигитални услуги

Кинеските астронаути Шенжу XIV Чен Донг (десно) и Лиу Јанг излегуваат од модулот за лабораторија на вселенската станица Вентиан на 1 септември и користат ...
| | веќе видена | слични

Над 60% од корисниците на паметни часовници бираат класичен наспроти спортски дизајн Дарко Лазаревски 30.01.2023 / 15:18 Вести Huawei, водечкиот светски ...
| | веќе видена | слични

Huawei, водечкиот светски производител на паметни уреди за носење, го претстави Smartwatch Market Insight Report - извештај заснован на интерно истражување и ...
| | веќе видена | слични

Дигиталната трансформација постојано создава нови трендови, од начинот на кој ги примаме информациите, стекнуваме нови вештини, комуницираме, ги организираме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 753 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат план како Македонија ...
сите 72 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на општина Илинден одговарајќи на новинарско прашање за договорот за пречистителна ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново истражување на Visa: Македонците месечно трошат 900 денари на дигитални услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: