Произведени 18.449 мегават часови електрична енергија


10 копии
2 копии

За струја по фиксна субвенционирана цена до АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) се пријавиле уште 41 субјект, покажуваат податоците од последниот повик ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 3 февруари просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Битола годинава со најголем буџет за капитални инвестиции, најмногу средства за инфраструктурата, тоа што им треба на граѓаните, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Енергетската состојба, за жал, ја следи незнаење од една страна и од друга страна голем криминал и корупција. Два примери за денес за да се отворат две големи ...
| | веќе видена | слични

Уште 80-тина основни и средни училишта не се пријавиле за снабдување со струја по фиксна субвенционирана цена, од вкупно 475 основни и средни училишта во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На денешната прес-конференција соработникот за енергетика, Виктор Андонов, ги презентира најновите информации во врска со енергетската состојба во земјата. Тој ...
| | веќе видена | слични

Албанската компанија за трговија со струја, „Енер трејд“, која ги откупува македонските ноќни вишоци на струја, за само три години успеа да се искачи на врвот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Владата денес на прес конференција ги презентираше најновите информации во врска со енергетската состојба во земјата, а притоа се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прво да се заблагодарам на присуството, како што кажа градоначалникот денеска сме во работна посета на Битола и навистина има што да се види, рече денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 161 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

Проценувајќи ги ефектите од зголемувањето на минималната плата и усогласувањето на пензиите низ економската призма на македонската реалност, економистот ...
сите 213 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 162 | | | веќе видена

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина по долго боледување во својот дом во Лос Анџелес, САД. Колегите актери преку социјалните мрежи се ...
сите 44 | | | веќе видена

Дијалогот на високо ниво помеѓу Косово и Србија што се одржуваше денеска во Охрид со посредство на ЕУ заврши, објави вечерва на Твитер портпаролот за ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Произведени 18.449 мегават часови електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: