Најбогатиот човек во Индија обвинет за „најголемата измама во корпоративната историја“

Време зa читање: 4 минути Mилијардерот Гаутам Адани падна од позицијата трет најбогат човек во светот на четврто место, откако активистичка инвестициска фирма ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Акциите на индиската групација Адани потонаа во четвртокот откако пазарните превирања го принудија конгломератот да се откаже од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Јануари е знак на позитивни вести и надеж за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се надзира крај на потонувањето на вредноста на компанијата во сопственост на Гаутам Адани. Третиот најбогат човек во светот до неодамна не успеа да ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Поголемиот дел од акциите на групацијата Адани го продолжија својот остар пад во понеделникот, бидејќи отфрлањето на индискиот ...
| | веќе видена | слични

Два или три многу несреќни инциденти се случија во мојот живот“, вели во едно интервју Гаутам Адани, индиски бизнисмен чиј бизнис почна да се развива во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Американскиот инвеститор Хинденбург Рисрч што го таргетира индискиот конгломерат Адани Груп поради, како што тврди, „најголемата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта, и покрај противењето на опозицијата, сериозно влегува во процесот на уставни измени. Во фаза на финиширање е формирањето работна група која ќе треба да ...
сите 497 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 84 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најбогатиот човек во Индија обвинет за „најголемата измама во корпоративната историја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: