ОД МАРКЕТ ВО МАРКЕТ ПО НАЈЕВТИНИОТ ПРОИЗВОД, два месеци компаниите добиваат поевтина енергија, но цените не паѓаат


Поевтината струја за компаниите не донесе и пониски цени на производите во продавниците. Цените на најголем дел од производите остана исти, повисоки иако ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска ја оцени како добра вест падот на инфлацијата во државата и изрази уверување дека следната година во ова време ќе ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во еврозоната се намалува трет месец по ред во јануари, покажуваат прелиминарните податоци на Евростат (Европски статистички податоци) објавени во ...
| | веќе видена | слични

Крајот на јануари донесе и ново големо поскапување на основните прехранбени производи, особено откако во Eвропа се намали производството на јајца, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на храната продолжија да растат низ Европа и покрај падот на инфлацијата втор месец по ред во декември, покажуваат податоците што во средата ги сподели ...
| | веќе видена | слични

Владата направи многу грешки и во континуитет тоа се прави, смета потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во денешното гостување во ...
| | веќе видена | слични

Она што предизвика војната во Украина е криза со енергенси, односно гас и електрична енергија, како и криза со храна, особено жито и житни производи, рече ...
| | веќе видена | слични

Птичјиот грип создаде голем недостиг на јајца на европскиот пазар. До крајот на минатата година на живинарските фарми поради оваа болест беа уништени 50 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 106 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД МАРКЕТ ВО МАРКЕТ ПО НАЈЕВТИНИОТ ПРОИЗВОД, два месеци компаниите добиваат поевтина енергија, но цените не паѓаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: