УШТЕ ЕДЕН ТЕХНОЛОШКИ ЏИН УКИНУВА РАБОТНИ МЕСТА - компанијата објави дека ќе бидат отпуштени 3.900 работници

Американскиот IBM стана најновиот технолошки гигант кој најави намалување на илјадници работни места. Компанијата во средата објави дека ќе бидат укинати 3.900 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандската компанија „Филипс“ планира да укине неколку илјади работни места за да ја подобри профитабилноста на компанијата, откако имаше проблеми со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 166 | | | веќе видена

Банкарските акции и обврзници паднаа денеска откако најголемата швајцарска банка „УБС“ ја презеде проблематичната банка „Кредит Свис“ со помош на владата, ...
сите 228 | | | веќе видена

Само три дена откако беше издаден налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин од Меѓународниот кривичен суд, кинескиот лидер Си Џинпинг го посетува ...
сите 267 | | | веќе видена

Изет Меџити се покажува како политичка личност што не е лидер на политичка партија за која граѓаните од албанска националност имаат најпозитивно мислење, а ...
сите 183 | | | веќе видена

Борбените авиони "MiG-29", кои Полска и Словачка наскоро ќе и ги пратат на Украина ќе бидат уништени, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој ...
сите 64 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 17 март просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УШТЕ ЕДЕН ТЕХНОЛОШКИ ЏИН УКИНУВА РАБОТНИ МЕСТА - компанијата објави дека ќе бидат отпуштени 3.900 работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: