Повик за компании за користење на бесплатна експертска поддршка од канадски советници

Време зa читање: 2 минути Македонија 2025 објави јавен повик за македонските компании за аплицирање на Програмата за претприемачи на семејството Битов. ...
| | веќе видена | слични

Од Кабинетот на претседателот на Северна Македонија информираа дека е отворен повикот за учесници на Школата за политики за 2023 година при Претседателскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Школата за политики за 2023 година при Претседателскиот центар за политичко образование ќе биде организирана во духот на демократските политички вредности, ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за млади и спорт објави јавен повик за избор на младински делегат од Република Северна Македонија во работата на Обединетите нации, нејзините тела и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 294 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 278 | | | веќе видена

„Силно ја осудуваме руската воена агресија врз Украина… Оваа војна, исто така, ги поткопува безбедноста и стабилноста во Европа и претставува сериозен напад ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повик за компании за користење на бесплатна експертска поддршка од канадски советници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: