БУГАРИЈА ГО МЕНУВА ДРЖАВНОТО УРЕДУВАЊЕ? Трифонов иницира референдум земјата да стане претседателска република

Лидерот на партијата Има Таков народ, Слави Трифонов вели дека почетокот на собирањето потписи за одржување на референдумот за воведување претседателска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев ќе ги претстави задачите и приоритетите на преодната влада, соопшти прес-службата на шефот на државата. Радев вчера донесе ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска го распушти парламентот и распиша вонредни избори, петти парламентарни во последните две години. Радев ги распиша ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска го распушти парламентот на земјата и најави предвремени избори за 2 април. Радев назначи и преодна влада пред ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска потпиша указ за распуштање на парламентот и одредување на 2 април како датум за предвремени избори, петти во земјата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
сите 126 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 93 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУГАРИЈА ГО МЕНУВА ДРЖАВНОТО УРЕДУВАЊЕ? Трифонов иницира референдум земјата да стане претседателска република

Од:
До кого (е-маил):
Порака: